Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yalnızım 1999 4
  • Yalnızım - Aykut Kuşkaya
  • Sevgim Biter - Aykut Kuşkaya
  • Ağlama - Aykut Kuşkaya
  • Gerçeğim - Aykut Kuşkaya
  • Bilmem Nedendir - Aykut Kuşkaya
  • Yak Bitsin - Aykut Kuşkaya
  • Şefkatin Nerde - Aykut Kuşkaya
  • Bir de Seni - Aykut Kuşkaya
  • Özledim - Aykut Kuşkaya
  • Sensiz Yabancıyım - Aykut Kuşkaya
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

 

1967 yılında, serbest meslekle uğraşan bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü ve son çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelmişim.

İlk ve ortaokulu Göztepe’de okuduktan sonra, liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde bitirdim. M.Ü.İktisat Fakültesi’nde İktisat bölümünden mezun olarak, yine M.Ü.’ne bağlı Ortadoğu ve İslam Ülkelerinde Ekonomi bölümünde iki sene lisansüstü eğitimi aldım.

“Geleneği bozmayarak” müzik yaşamıma, ailemin de desteği ile küçük yaşta başladım. Babam -merhum- Feridun Kuşkaya, TRT Radyosu’nda çeşitli korolarda saz ve ses solistliği yapmıştı. Aile meclislerindeki fasıl ortamlarında büyüyerek; ilkokulda -hemen her Türk genci gibi- flüt, trampet, mandolin çaldıktan sonra ortaokulda büyük usta Orhan Dağlı’dan ders alarak bağlama öğrendim; lise yıllarımda da gitar çalarak ilk bestelerimi yaptım.

Kabataş Erkek Lisesi’nde okurken, aralarında İskender Paydaş’ın da bulunduğu grupta gitar çalıp solistlik yaparak liselerarası çeşitli yarışmalarda çeşitli ödüllere sahip oldum. Yine aynı yıllarda ilk sahnemi Ortaköy Deniz Park Cafe’de aldım. Sonrasında Bağdat caddesi, Bahçelievler, Kadıköy ve Taksim’de çeşitli mekanlarda çalıp söyledim.

İlk söylediğim şarkılar, rahmetli Barış Manço ve Fikret Kızılok, MFÖ, Bülent Ortaçgil, Cem Karaca, Moğollar, Erkin Koray, Modern Folk Üçlüsü, Üç Hürel vb. Anadolu Folk Müzigi’nin öncülerine aitti. Yine o yıllarda dinlediğim yabancı müzikler; Elvis Presley, Pink Floyd, Beatles, Dire Straits, Santana, Simon&Garfenkel, Joan Baez, Bob Dylan, Chris de Burgh’ün şarkılarıydı. Bütün bu melodiler, sonrasındaki tarzımı belirlemede birer yapı taşı oldular.

1988-94 yılları arasında çeşitli albümlere söz, beste verdim ve yorumcu olarak katıldım.
(İlk Cemre, Erol Büyükburç, Bir Güneş Doğuyor, Dört Halife Serisi, Abdulbaki Kömür, Yeşil Aşk, Taha, İbrahim Sadri vb)

1995 yılında yapımcılığını Esra Film, yönetmenliğini Mesut Uçakan’ın yaptığı “Ölümsüz Karanfiller” adlı filmde oyuncu olarak rol almamın yanı sıra, tem müziklerini de besteleyip, okudum.

1994 yılında ilk solo albümüm olan Umut Sancısı’nı çıkardım. Bunu;
1996 – Ağlarken Gülebilmek
1996 – Nereye Kadar
1999 – Yalnızım
2001 – Ne Olur Anla
2003 – Uyan Ey Gözlerim
ve yeni çıkan SELAM albümleri takip etti.

Müzik ve reklam müziği çalışmalarımdan başka, yaklaşık on beş yıldır grafik-tasarım, reklam-tanıtım ve organizasyon işleriyle ilgileniyorum.

Nihayetinde; yüzlerce söz yazıp beste yaptım; yurdumuzun hemen her yerinde ve yurt dışında sayısız konserler verdim; binlerce imza dağıttım; on binlerce şarkı söyledim; milyonlarca kez sevdim, düşündüm, sustum.

..Ve şarkılarım, yüreğimden yüreğinizedir.

4

Beğenebileceğiniz Müzikler