Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Durmuş Yıldız Biyografi

Onlar duyarlı yürekler için unutulmaz bir iz bıraktılar

Grup sonradan nereye gitti, neler yapmış, müziği sürdüren olmuş mu aralarından diye araştırdım, pek fazla bilgi bulamadım ne yazık ki. Grup üyelerinden Ahmet Çiçek, Durmuş Yıldız ve Cüneyt Tunaözü, 1992’de kurulan İslami Direniş adlı grupta da yer almışlardır. Hani o muhteşem “Dağlardayız bir ovalarda” marşı ile “Bağlansa elim ayağım/ bağlanmaz ki yüreğim” ezgisinin yer aldığı albüm. Hakan Ayaz’ın yer aldığı grup yani.

Yaklaşık ne kadar satmış albümleri, bunu da öğrenmek kolay değil sanırım. Durmuş Yıldız daha sonra 2004 yılında Ayrılık adlı solo albümünü Abc Müzik tarafından piyasaya çıkarmış. Levent Sancak‘ın 7-8 yıl kadar önce vefat ettiği bilgisi dışında, dağılmış olan grubun diğer üyeleri şu an neler yapıyorlar, vefat edenler, yaşayanlar kimler, bir bilgiye ulaşamıyoruz.

Onlar duyarlı yürekler için unutulmaz bir iz bıraktılar. Elbette duyarlı yürekler için… Oyun, eğlence, şamata peşindekilere ulaşmadı sesleri. Popüler olmadılar, izzetli oldular. Türkiye medyası onları ve emeklerini unuttu, Rabbim verir mükafatlarını inşallah.

Durmuş Yıldız Eserler
Beğenebileceğiniz Müzikler