Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Aykut Kuşkaya Biyografi

Müzik kariyerine ailesinin desteği ile çok küçük yaşlarda adım atmıştır. Babası merhum Feridun Kuşkaya TRT Radyosu bünyesinde çeşitli korolarda saz ve ses solistliği yapmıştır. İlkokul’da iken flüt, trampet ve mandolin çalmış, Ortaokul’da usta isim Orhan Dağlı’dan ders almış ve bağlama öğrenmiş, lise döneminde ise gitar çalarak ilk bestelerini yapmıştır.

Kabataş Erkek Lisesi’nde iken İskender Paydaş’ın da yer aldığı grupta gitar çalmış ve solistlik yapmış, Liseler arası çeşitli yarışmalarda ödüller almıştır. Yine aynı senelerde Ortaköy Deniz Park Cafe’de ilk sahne deneyimini gerçekleştirmiştir. Ardından Bağdat Caddesi, Bahçelievler, Kadıköy ve Taksim’de çeşitli mekanlarda sanatını icra etmiştir.

1988 ve 1994 yılları arasında çeşitli albümlere söz, beste vermiş ve yorumcu olarak katkılarda bulunmuştur. dim ve yorumcu olarak katıldım.

Albümleri;
1994 yılında ilk solo albümü Umut Sancısı’nı müzik severler ile buluşturmuştur.
Ağlarken Gülebilmek (1996)
Nereye Kadar (1998)
Yalnızım (1999)
Ne Olur Anla (2001)
Uyan Ey Gözlerim (2003)
Selam (2005)
Serenaat (2011)
Vatan Bizimdir (2016)
Rüyam (2018)

Müzik ve reklam müziği çalışmalarının yanı sıra uzun senelerdir grafik, tasarım, reklam, tanıtım ve organizasyon işleri ile ilgilenmektedir.

1995 yılında Ölümsüz Karanfiller isimli sinema filminde Bâki karakteri ile oyuncu olarak rol almıştır. Ayrıca filmin tüm müziklerini de besteleyip, okudu.

Aykut Kuşkaya Eser
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Beğenebileceğiniz Eserler